Історія нашого закладу

У 1881 році в с. Руські Тишки на Пісках (ще й зараз так називають цей мікрорайон у селі) була побудована школа. Не випадково до цього часу серед людей старшого віку можна почути вислів “в маленькій школі”. Порівняно з сучасним палацом на 624 учнівських місця, та школа була дійсно “маленькою”, «избушкой на курьих ножках», як влучно назвав її один з майбутніх учнів сучасної школи, коли вперше побачив. У школі цій було лише дві класні кімнати з маленькими віконцями та невеличкий коридорчик. Але ця “маленька школа” давала знання дітям початкових класів аж до 1983 року, більше 100 років (102 роки).
У 1907 році на Царині (і зараз у народі так називають цей мікрорайон у с. Руські Тишки) почали будувати “велику школу” (так стали називати її селяни). Школа була дерев'яна, під червоною черепицею, 5 класних кімнат було в ній, коридор (він же зал), учительська кімната. Поряд зі школою були підсобні приміщення. Всього 5-7 будівельників будували цю школу. Це були люди чужі, найняті земством. Працювали добре, бо вже 1 вересня 1909 року приміщення школи було готове прийняти дітей.
Ровесником перших учнів “великої школи” є Кіпріанов Андрій Іванович(роки життя 1896-1972) – український хімік-органік, академік. На сторінках “Історії міст і сіл УРСР” читаємо “У Руських Тишках народився А.І.Кіпріанов – український радянський хімік-органік, академік АН УРСР, заслужений діяч науки УРСР”.
1881 рік – рік народження “малої школи” і рік надрукування першої поезії Грінченка Бориса Дмитровича “До праці” у львівському журналі “Світ”. Цей письменник, філолог, етнограф, педагог, відомий громадський діяч народився 27 листопада (9 грудня) 1863 року на хуторі Вільховий Яр, який належав до села Руські Тишки, у сім'ї небагатого поміщика.
З 1979 року директором Русько-Тишківської восьмирічної школи працює Кочаток Анатолій Васильович, заступником директора з навчально-виховної роботи – Ленська М.М., потім Макаренко М.Д. Саме цими керівниками школи, Кочатком А.В. та Макаренко М.Д., була запропонована ідея створення літопису школи і були зібрані і оформлені перші матеріали.
Адміністрація школи піклувалася про її розвиток. Та умови роботи в старих приміщеннях школи не відповідали сучасним вимогам. Приміщенню “малої школи” початкових класів виповнилось 100 років, воно знаходилось в аварійному стані. Багато часу і енергії витратив директор школи Кочаток Анатолій Васильович на підготовку документації для будівництва нової школи… Настав 1982 – 1983 навчальний рік. Рік завершення будівництва нової школи.
Школа була реорганізована з восьмирічної у середню. Вперше за історію школи учні 9 класів пішли навчатись не до сусідніх шкіл, а у свою школу. Учнівський колектив на 5.09.1983 р. складав 358 учнів. До Руськотишківської середньої школи приєднались учні і вчителі Черкаськотишківської восьмирічної школи, яка була закрита рішенням Харківського райвиконкому./Files/photogallery/1.jpg/Files/images/2.jpg/Files/images/3.jpg

31.08.2018 року школа відзначила свій 35-річний ювілей.

Рушенням 10 сесії 7 скликання Циркунівської сільської ради від 21.12.2018 школа перейменована у Комунальний заклад "Русько-Тишківський ліцей Циркунівської сільської ради Харківської області"

Кiлькiсть переглядiв: 1109

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.